•  

    Anasayfa

  • Forum
  • Blog
  • Hakkımızda
  • İletişim

bitkisel sabunlar

 
BİTKİSEL SABUNLARIN ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

ACIBADEM SABUNU
İçeriğindeki acıbadem sütü sayesinde çok iyi bir makyaj temizleyicisi olup cildi canlandırır.Siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesini sağlar.Cildi nemlendirerek pürüzsüz bir cilde sahip olmasını sağlar. 

ADAÇAYI SABUNU
Hücre yenilenmesinde etkindir.Antiseptik, antiselülit özellikleri vardır.Derinden temizlik yapar.Aynı zamanda antibakteriyeldir.Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir.Cildi yeniler,derideki dolaşımı hızlandır,cilt hücrelerinin kanla dolmasına yardımcı olur. Mikroorganizmanın çoğalmasını engelleyen etkisinden dolayı akne tedavisinde ve yara iyi edici olarak, antiviral (virüsün etkisini önleyen) özelliğinden dolayı uçuk tedavisinde faydalı olmaktadır.Saç bakımı kepek oluşumunu engelleyici ve kan dolaşımını artırıcı olarak da kullanılmaktadır.Mantar hastalıklarına karşı da iyidir.Kas ağrılarını giderici etkisi vardır.
ALTIN ÇİLEK SABUNU
Cildi güneşten korumada ve cilt kanseri tedbir olarak deri gerici özelliği olduğundan, yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur.Cildi nemlendirir ve parlaklık sağlar.
ARDINÇ KATRAN SABUNU

Ardıç katran yağı ardıçın özel bir türünden elde edilir. Mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri cilt sorunlarında kullanılır.Anadolu 'da yüzyıllardır kullanılmaktadır. Egzama, kaşıntı ve sivilce ,kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun türüdür.saç dökülmesinde ve deri hastalıklarında, selülit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda tedavi edici özelliği vardır.
BALLI İNCİR TOZLU SABUN
Cilt gözeneklerini temizleyerek genç ve canlı bir görünüm katar. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir.Bakım sabunudur. Kuru ve yıpranmış yorgun ciltlerde ve yine yıpranmış ve boyalı saçlarda etkili nemlendiricili saç ve cilt bakım sabunudur. Saç ve cilt için onarıcı özelliğe sahiptir.  Düzenli kullanıldığında  kırışıklık giderir ve cildi nemlendirir.Cildi kuvvetlendirir. Hassas ciltler için birebirdir.Cilt gözeneklerini temizler.
BALLI TARÇIN SABUNU
Bal ve tarçın harmanlanmasından elde edilen bu sabun, içeriğinde ki bal özleri ile sivilcelere, egzamalara, mantar ve diğer deri hastalıklarına karşı iyi gelir. Saç dökülmelerine karşı masaj yaparak uygulandığında etki sağlar. Saçı besler ve güçlendirir.
BIDDIM SABUNU
Özellikle saç sağlığı için önerilen bu sabun saç dökülmesi, yağlanma, kepek sorunu için idealdir.Saçınızın daha sert ve sık olmasına yardımcı olur.
BİBERİYE SABUNU
Yağlı ciltler için etkili bir toniktir. Mikrop kırıcı özelliği vardır. Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir.Erken saç dökülmelerini önler.Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.Antioksidan özelliğe sahiptir.Romatizmaya karşı yardımcı,saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir.Ayrıca yağ sökücü olarak da kullanılır. Tıraş için de özellikle tavsiye edilir.
BUĞDAY SABUNU
Buğday E,A ve D vitaminlerince zengin olup cildi besler parlaklık verir. İçermiş olduğu E vitamini doğal bir antioksidandır.Hücreleri besler, yara, yanık, kırışıklık ve diğer cilt problemlerini azaltmaya yardımcı olur.
ÇAM TEREBENTİ SABUNU
Çam terebenti yağı çam ağacı reçinesinin buhar distilasyonu yönetmi kullanılarak damıtılmasıyla elde edilmektedir.Çam terebentin yağı saç
derisine ulaştığında,saç derisinde bulunan kılcal damarlardaki kan akımına destek verir.Ayrıca doğal yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur.Bu sayede saçta meydan gelen dökülme ve kepeklenmeleri önlemeye yardımcı olur.Antimikrobiyel etkisi sebebi ile saçö diplerinde meydana gelebilecek mikrobiyel gelişmeleri de önleyerek saç kırılması e dökülmesini önlemede olumlu etkiler
göstermektedir.
ÇİLEK SABUNU
Kuru ciltler için etkilidir,ciltteki pullanmayı giderir. Saç ve cildi besler,saç diplerini güçlendirir.Erken saç dökülmelerini önler.Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.Antioksidan özelliğe sahiptir. Romatizmaya karşı yardımcı,saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir.Tıraş içinde tavsiye edilir.
ÇİTLENBİK SABUNU
Saç derisini nemlendirir.Saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler.Özellikle boyalı saçlarda, saç kremi gereksinimi duyulmadan rahatlıkla kullanılabilir.Şampuana alerjisi olan hassas ciltlerde güvenle kullanılır.Saçlara doğal bir parlaklık verir ve kepeği önler.E-Vitamini sayesinde saçları ve cildi besleyici özelliği vardır.Ayak terlemelerini kesici özelliği vardır.
DAMLA SAKIZI SABUNU
İçeriğinde ki özler sayesinde sakinleştirici özelliği vardır. Canlılık hissi verir, cildi sıkılaştırır ve gençleştirir.
DEFNE SABUNU
Defne ağacının meyveleri kaynatılarak elde edilen defne yağı ham maddesidir. Derideki gözenekleri açmak için, saçlardaki kepeklenmeye, sivilcelere, egzema, mantar ve deri hastalıklarına karşı kullanılır. Saç köklerini canlandırır ve saçı güçlendirir,kepeklenmeyi yok eder, ölü hücrelerin ciltten atılmasını hızlandırır, sivilce, kırışıklık ve istenmeyen yağlanmaların oluşumunu yavaşlatır. Saç dökülmesi, kuvvetsizliği, kepeklenmesi durumlarında çok iyidir. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde işe yarar. Defne yaprağı yağı, cildi yumuşatır ve saç uzamasında etkilidir.Uzun süreli kullanım, cilt ve saç görümünü olumlu yönde etkiler.
FESLEĞEN SABUNU
Saçlarınızın daha yoğun ve canlı olmasını sağlar.Saç dökülmeleri ve kırılmalarında kesin çözümdür.Kepeğe karşı etkilidir. Vücut kullanımlarında ter kokusunu önler ve selülit tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.
FRANSIZ LAVANTA SABUNU
Lavanta yağı katkılı el ve vücut sabunu her tür cilde etkilidir. Akneli ciltler ve kepekli saçlarda kullanılır. Doğal Lavanta yağının sinirleri yatıştırıcı terapi etkisi bilinmektedir.Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasında etkili olmaktadır. Bedenin zindeliğini artırır. Zona hastaligi tedavisinde işe yarar. Yaniklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlilik verir. İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir.
GÜL YAPRAĞI SABUNU
Her türlü cilt sorununa iyi gelmesinin yanında, çok etkili bir onarıcıdır. Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerji, egzama ve açık yaralara iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini giderir. Rahatlatıcı, canlandırıcı ve antiseptiktir. Bedeni dinlendirir. Ruhu da dinlendirir.Tüm cilt tiplerine önerilir.
HAMAM SABUNU
İçerdiği E vitamini ile cildinizi besler,nemlendirir,canlandırır.Banyo sabunu olarak özellikle tavsiye edilir.
HAVUÇ SABUNU
Metabolizmayı düzenler.Antiseptik ve antibakteriyel etkileri bulunmaktadır. Güneşin zararlı etkilerinden korur, onarıcı etkisi vardır.
HİNDİSTAN CEVİZİ SABUNUEklem ve kas ağrılarına, romatizmaya karşı kullanılır.Fiziksel yorgunluğu giderici etkiye sahiptir.Masaj yapılarak cilt altında toplanan yap ve toksin maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bünyesinde C vitamini, A ve B vitaminin tüm türlerini içermektedir.Bu vitaminlerin dışında bol miktarda Beta Karoten cildin güzelleşmesini nemlenmesiniçeşitli enfeksiyonların tedavisi ve yaşlanmanın geciktirilmesini sağlar.
ISIRGAN OTU SABUNU
Özellikle ege bölgesinde bol miktarda bulunan Isırgan Tohumunun Yağı ile imal edilen Isırgan Sabunu saç dökülmesine ve kepeğe karşı etkilidir. Isırgan otlu sabun içeriğinde doğal ısırgan otu özü vardır Isırgan otunun elde edildiği yaprakta flavan, C vitamini, A - B2 - B5 - B9 ve K vitaminleri, beta - karoten, demir, mineral tuzları, bitki asitleri, beta sitosterin, sterylglucosid, lignan bulunmaktadır Isırgan otunun birçok faydası yanında sabun birleşiminde yer alması saç dökülmesinde etkilidir ve yağlı, ince, yıpranmış, kırılan saçlarda saç gelişimini hızlandırıcı ve canlandırıcı olarak tavsiye edilir Saçlara yoğunluk ve parlaklık kazandırmakta, kepeklenmenin sona erdirilmesinde kullanılmaktadır Aknede, egzamada, mantarda, sedef hastalığında, uçuk rahatsızlığında ve iltihaplı yaraların tedavisinde özellikle antiseptik olarak tedaviye yardımcıdır.
ISPARTA GÜL SABUNU
Gül sabunu en etkili onarıcı özelliğe sahip ürünlerdendir. Genel anlamda gül, her türlü cilt sorununa iyi gelmesinin yanında, içeriğinde bulunan saf zeytinyağıyla beraber cildinize harikulade bakım yapar. Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerjik, egzamalı ciltlere ve açık yaralara iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini alır. Rahatlatıcı, canlandırıcı ve antiseptiktir. Vücuda ve ruha hitap eder, tüm cilt tiplerine önerilir. Doğal gülyağı katkılıdır, cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Baharatsı ve güçlü aromasıyla yaraların, çatlamış ciltlerin, sivilcelerin iyileşmesinde faydalıdır. İçerdiği E-vitamini ve gliserin ile cildinizi besler, nemlendirir, canlandırır.
İĞDE SABUNU
 Cildinizi çatlamalara karşı korur.İpeğimsi yumuşaklığı cilde kazandırır.Cildi gençleştirir ve nemlendirir.
İNCİ TOZU SABUNU
Asya'da hanedan kadınların genç görünüm ve güzelliklerini borçlu olduğu inci tozu ; protein , 20'den fazla amino-asit ve bir çok minarel içeriyor.İnci tozu kremi kolye yapımında kullanılan gerçek okyanus incilerinin, defalarca öğütülüp toz haline getirilmesiyle yapılıyor.Çok ince olan bu toz gözeneklerin içine nufüz ederek cilt tarafından kolayca emiliyor.İnci tozu sabunu cildi derinlemesine temizliyor,prüzsüz ve elastice olmasını sağlıyor, kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor.İnci tozunun bilinen faydaları ; Cildin iyileşme hızının artmasına , kırışıklıkların önlenmesine , cildin parlaklık kazanmasına ,prüzsüz bir cildin oluşmasına , cildin güneş ışınlarından korunmasında , hücre yenilenmesine, cildin elasticlik kazanmasına, dolaşımın hızlanmasına , cildin doğal rengini korumasına , porların küçülmesine, aknelerin küçülmesine, ölü hücrelerin atılmasına, kızarıklıkların azaltılmasına , çillerin belirginliğini azalmasında etkilidir.
KAHVE SABUNU
Selülit tedavisine yardımcı olmaktadır.Ayrıca ellerinize sinen kötü kokuların giderilmesini sağlar.

KARA ÜZÜM SABUNU
Hücre membranlannı rejenere eder ve cildi korur. İçinde yüksek miktarda E vitamini barındıran ve bu nedenle antioksidan özelliğe sahip bulunan Kara Üzüm yağının, kozmetolojide cildin yaşlanmasını yavaşlatıcı, onarıcı ve yatıştırıcı etkilerinden yararlanılır.

KARANFİL SABUNU
Cilt temizliği için çok uygundur. Sarkması ve kırışmasını önler.Kokusu hoştur, ferahlık verir.  Ayrıca metabolizmayı hızlandırır. Antiseptik özelliği vardır. Yorgunluğu giderir. Antiseptik ve antibakteriyel özellikleri vardır. Kılcal damarlar üzerinde olumlu etkisi vardır. Deriyi toksinlerden ardırır, nem verir.  Selüloit oluşumunu frenler. Düzenli kullanıldığında yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları en aza indirir.
KASTİL LAVANTA SABUNU
Bedeni rahatlatır ve zona hastalığı tedavisinde merhem gibi kullanılır.Yanıklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde canlılık kazandırır.
KATRAN SABUNU
Hassas ciltlerde ve saçlarda dengeleyici ve besleyici özelliğe sahiptir.Mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri cilt sorunlarında kullanılır.Anadolu 'da yüzyıllardır kullanılmaktadır. Egzama, kaşıntı ve sivilce ,kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun türüdür.saç dökülmesinde ve deri hastalıklarında, selülit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda tedavi edici özelliği vardır.
KANTARON SABUNU
Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önlerİltihap önleyici özelliği ile yarada herhangi bir iltihap oluşmasını engellerDamar büzücü etkisi ie kanamayı kısa sürede durdururHücre yenileyici özelliği ile yaranın çabuk kapanmasını sağlar.Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir. Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı kullanılabilir. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller.
KAYISI SABUNU
Yüz bakımı için ideal bir yağ olan kayısı yağı, nemlendirici özelliği zengin, cilde tazelik veren bir üründür. İçerdiği A vitamini, mineraller ve hücre yenileyici özelliği akneleri temizler cildinize ışık verir.
KAYISI ÇEKİRDEĞİ SABUNU
Cilt hücrelerini besleyerek cildinizin ideal nem oranını korur.Cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı olur. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir.Cildi gençleştirir tüm ciltlere uygun doğal bir üründür. Özellikle ileriki yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıkları azaltır.Yoğun miktarda A vitamini içerdiğinden cildi nemlendirip, doğal bir canlılık ve parlaklık vererek, akneleri temizler.Aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içeriyor. Kuru ve yaşlanmış ciltlerde, göz çevresinin nemlendirilmesi amacıyla kullanılabilir.
KEFİR SABUNU

Antibakteriyel özelliği ile temizleme gücü yüksektir.Kepeklenmeye karşı çok etkilidir saçı besler,dökülmeyi önler.Cilde belirgin parlaklık ve canlılık verir.
KEKİK SABUNU
Kepeklere karşı iyidir. Derideki bir çok hastalığa,egzama ve mantara iyi gelir.Varisleri rahatlatmada, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı kullanılır. Sedef hastalığında da kullanılar. İçeriğinde bulunan thymol dezenfektan özelliğe sahiptir..Derideki gözenekleri açar. Kekik sabunu banyoları da çok faydalıdır. Güçzüz, zayıf ve solgun çocuklara için de kekik banyosu işe yarar.Kekik sabunu kan dolaşımını arttırır. Akne ve mantara iyi gelir.
KİL SABUNU
Ölü derileri temizler, cildi canlandırır, dokuları sıklaştırır.  İçeriğindeki doğal mineraller saç bakımında çok iyidir. Cildi güzelleştirmek için kullanılır.Her tür cildi temizler, sıkılaştırır ve besler. Metabolizmayı hızlandırır, derinlemesine bir temizlik sağlar. Cilt üzerinde birikmiş yağları ve siyah noktaları yok eder ve cilde güzellik kazandırır.
KİL ÇAMURU SABUNU
Kil cilt ve saçlar için harika bir maddedir.Bütün faydaları özelliklerinin yanında mikroplara ve bakterilere barınma hakkı tanımaz, vücütda fazla yağ üretimini emer , harika bir yara kapatıcıdır , yağlı saçlar için idealdir.Saç ve cildi besler.Killi sabun mükemmel bir saç ve cilt dostudur.Kil ölü derileri temizler cildi canlandırırken dokulara sıkıştırılıp forma girmesinde yardımcı olur.İçeriğindeki doğal minareller saç bakımında yumuşaklık ve parlaklık sağlar.Kilin rahatlatıcı özelliği ile banyonuzdan çıkmak istemeyeceksiniz.
KİVİ SABUNU
Kivi pek çok vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyve olup, yüksek miktarda C vitamini (portakaldan daha fazla), muzda bulunan kadar potasyum ve yüksek miktarda beta-karoten içerir. İçerdiği önemli vitaminler içinde C, E ve A vitaminleri bulunmaktadır.Özellikle kuru ciltlere tavsiye edilir, oldukça yumuşak ve besleyici bitkisel bir sabundur.
KURU ÜZÜM SABUNU
 Hücre yenilenmesinde etkindir. Antiseptik, antiselülit özellikleri vardır. Derinden temizlik yapar. Aynı zamanda antibakteriyeldir. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Cildi yeniler,derideki dolaşımı hızlandır, cilt hücrelerinin kanla dolmasına yardımcı olur. Mikroorganizmanın çoğalmasını engelleyen etkisinden dolayı akne tedavisinde ve yara iyi edici olarak, antiviral (virüsün etkisini önleyen) özelliğinden dolayı uçuk tedavisinde faydalı olmaktadır.Saç Bakımı Kepek oluşumunu engelleyici ve kan dolaşımını artırıcı olarak da kullanılmaktadır. Mantar hastalıklarına karşı da iyidir. Kas ağrılarını giderici etkisi vardır.
KÜKÜRTLÜ SABUN
Kurutucu, antiseptik ve antibakteriyel özelliği ile sivilce ve yağlanmaya sebep olan yağ salgısını azaltarak cilde ve saç köklerine mikroorganizmaların yerleşmesini engeller.
Siyah noktaların, sivilcelerin ve aknelerin oluşmamasını sağlar.
LEYLAK SABUNU
Yüksek performanslı temizlik etkisi,bakterisit özelliği ile hijenik temizlik sağlar.Kokusu hoş ve kalıcıdır.Direk kullanıldığında mantar oluşumlarını yok eder.Hızlı,etkili asitik korozyon önleyici içerir,temizleyicidir.
LİMON SABUNU
Limon sabunu köpüğü ile yapılacak friksiyon ayak ve el nasırlarına etkilidir. Cilde parlakık ve yumuşaklık verir. Saçlarınızda canlılık kaçınılmazdır.Baş ağrıları ve vücut ağrılarını keser.Yüz çillerinde faydalıdır.
MANGO SABUNU
Özellikle leke ve makyaj temizlemek için kullanılır.Pürüzsüzleştirici ve yumuşatıcı gücüyle bilinmektedir.Kuru ciltler üzerinde çok güçlü etkiye sahiptir
MELİSA SABUNU
Özellikle yüz temizliği ve kırışıklıklara iyi gelir, doku yenileyici özelliği vardır.Cildi ferahlatır ve canlılık katar.
NANE SABUNU
Hamile bayanların göğüslerine uygulayacakları nane sabunu köpüğü masajı anne sütünü arttırır. Nane sabunu ile genital bölgelere yapılan masajlar ile erkeklerde ruhsal kaynaklı iktidarsızlığı yok ettiği tespit edilmiştir.Vücudu ferahlatıcı etkisi vardır.
NAR SABUNU
Nar çekirdeğindeki punicic asit syesinde anticoksidan özellik sayesinde cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastic görünmesine ve hafif kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
NERGİS SABUNU
Bu şifalı bitki ayrıca altıncık, ölü çiçeği, tıbbi öküzgözü nergis,portakal nergisi ve tıbbi nergis olarak da anılır ve sokak çiçekleri onu susi adı ile de tanırlar. Kansere ve kanser türü  çıbanlara kullanılan bitkilerdendir.Meme kanserlerinde hastanelerde nergis sabunu ile masaj yapıldığı ve iyi netice alındığı bilinmektedir. Varislerin tedaisinde ve ayak mantarlarının tedaisinde kullanılması faydalıdır. Vajinal mantar hastalıklarında da yıkama ve köpük banyoları uygundur.
OKALİPTÜS SABUNU
Cilt gözeneklerini temizleyerek genç ve canlı bir görünüm katar. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir.Bakım sabunudur. Kuru ve yıpranmış yorgun ciltlerde ve yine yıpranmış ve boyalı saçlarda etkili nemlendiricili saç ve cilt bakım sabunudur. Saç ve cilt için onarıcı özelliğe sahiptir.  Düzenli kullanıldığında  kırışıklık giderir ve cildi nemlendirir.Cildi kuvvetlendirir. Hassas ciltler için birebirdir.Cilt gözeneklerini temizler.
OKYANUS SABUNU
Bu sabun cildinize nem takviyesi yaparak.Elastikiyet kazandırmakta ve yenilenmede yardımcı olur.Cilt gözeneklerini açarak , toksinlerin atılmasına ve selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.Sık kullanım için gayet uygundur.Böylece cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşur.Sivilceleri geçirir ve yüz güzelliğinde alternatif yoktur.Yüz çillerindede faydası görünmüştür.Kokusu cezbedici bir sabundur.
PAPATYA SABUNU
İltihap giderici mantara ve egzamaya karşı etkilidir. Selülit tedavisinde kullanılır. cilt parlaklığıiçinse sabunlandıktan bir iki dakika sonra durulanın.Vücudunuz muhteşem bir parlaklık kazanacaktır. Doğalkokusunu ve ihtiva ettiği bir çok yararlı özelliğini keşfeden KLEOPATRA bunu kullanmak için bir çok bilgin ve özel güzellik uzmanını papatya toplamak ve ondan bir güzellik iksiri yaratmak için görevlendirmiştir
PEMBE MENEKŞE SABUNU
Problemli ciltler için önerilen menekşe sabunu, cildi derinlemesine temizleyip, sivilce ve lekelerden arındırıyor.Hassas ciltler için kullanılır.Cildi yumuşatır, gözenekleri açar,akne ve siyah noktaların oluşumunu engeller.
PORTAKAL SABUNU
Portakal kokusundaki ferahlık ile rahatlatıcı ve anti deprasan özelliklere sahiptir.Yağlı ciltlere karşı etkilidir.Cildi sıkılaştırmaya ve özellikle sivilce,akne kurutmaya yardımcı olur.
PRİNA SABUNU
Karma cilt tipleri için uygundur.Cilde yumuşaklık ve ferahlık verirken nem dengesini de korur.Yaşlanmayı geciktirmede ,kırışıkların azalmasında yardımcı olur.
SALATALIK SABUNU
Normal ve karma cilt yapısına uygundur.Her tür cilt sorununa iyi gelir.Doğal sıkıştırıcı özelliği ile tam bir tonik görevi görür.Yüzdeki ince çizgilerin yok edilmesinde etkilidir.Cildinizi bebek teninin yumuşaklığına kavuşturur.
SALYANGOZ SABUNU
Cilt üzerinde ki yara onarımını desteklerken iyileştirici özelliği ile hücre yenilenmesini hızlandırır ve ciltte yumusak bir etki bırakır. Aynı zamanda antoksidan bir madde olan Allatoin; cilde hasar veren ve yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikaller ile savaşır. Bu sayede  ile cildiniz genç ve yumuşak kalır.Buna ilaveten, cilt kırışıklıkları,ten lekelerinin giderilmesi.Sivilce akneler , yüzde oluşan lekelerin giderilmesinde etkilidir.Ayak kokusunu yok eder , saç köklerini besler.
SÜT BAL SABUNU
Her cilt tipine uygundur.Sadece yüz değil saç ve vucüt temizliğinde de kullanılabilir.Onarma özelliğine sahiptir,kuru ciltlerde deriyi dinlendiren ve nemlendiren özelliğe sahiptir.
TARÇIN SABUNU
Tarçın sabunu yüzde bulunan çillerin giderilmesinde etkilidir.Ayrıca tarçın sabununun yaralar, sivilceler ve çatlaklar için en etkili sabun olduğu söylenir.
VANİLYA SABUNU
Vanilya deriyi daha parlak kılar ve yumuşatır.Cildi besler rahatlatır. Antiseptik oluşu nedeniyle mikrop kırıcıdır.Deriyi uyarıcı etkisi vardır.Bütün cilt tiplerine uygundur.Vanilya stres için biçilmiş kaftandır.
YASEMİN SABUNU
Rahatlatici etkisinin yanı sıra cilt esnekliğini arttırır. Hücre zarlarını besleyerek Epitel ve sinir hücrelerini canlı ve esnek tutar.Kuru ve hassas ciltler için önerilir.Doğal afrodizyak olan yasemin kişiye canlılık kazandırır ve endişeyi yatıştırır. Kuru,kırışık ve yaşlanan ciltlerde gençleştirici ve destekleyicidir.
YEŞİL ÇAY SABUNU
Doğal bir sabun olan yeşil çay sabunu içerdiği özler sayesinde cildi nemlendirir ve pürüzsüz hale getirerek parlaklık ve canlılık kazandırır.Cildin nem ve ya dengesini düzenleyerek genç kalmasını sağlar. Kaşınmalara karşı da iyi bir antiseptiktir.
YILANG YAĞI OTU SABUNU 
Güney Asya’da yetişen ylang ylang ağacından elde edilmektedir. Canana odorata türünün ağacının taze çiçekli kısımlarından ekstraksiyon yöntemi ile elde edilir.A,C,B1,B2 vitaminleriyle, protein ve mineraller içermektedir.Anti-depresan, afrodizyak, enfeksiyon önleyici, antiseptik, hipotansif, düzenleyici, sinirleri yatıştırıcı ve dolaşım sistemini uyarıcı etkileri bulunur.Akne ve sivilcelere karşı, yağlı ciltler için,saç bakımı ve dökülmelere karşı etkilidir.Böcek ısırmalarına, cilt tahrişlerine karşı.Genel cilt bakımı için,yüksek tansiyon,taşikardi,çarpıntı stres kaynaklı bozukluklar ve gerginlik halinde kullanılmaktadır.
YOSUN SABUNU
Yosun sabunu selülit için önerilir.Cilde duruluk ve ferahlik verir,denizden aldigi mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklik kazandirir,yosun tuz içerdiginden antiseptik özellik tasir,bakterilere karsi koruyucudur,yosun sabunu ile banyo yapildiginda ölü deriyi yok eder.Yosunlar yüksek miktarda protein,mineral ve vitamin ihtiva ederler,kalsiyum,fosfor ve iyot açisindan zengindirler. Yosunlar A.C.B1.B2.B6.B12.E gibi vitaminleri bünyesinde bulundurur.
ZAMBAK SABUNU
Kuru ve hassas ciltler için uygundur.Cildi dinlendirici ve stress giderici etkisi bulunmaktadır.
ZENCEFİL SABUNU
Zencefilin, ısıtan, onaran ve antiseptik etkileri ve cildi temizleyen özelliği ile de ekstra olumlu etkileri bulunmaktadır.Tonik etkileri vardır. Kas ağrıları, romatizma ve kramp ağrılarında yardımcıdır
ZEYTİN YAĞI SABUNU
Bol köpüğü ve yumuşak yapısı ile mükemmel bir banyo sabunudur. Düzenli kullanıldığında cildi güzelleştirir saçları güçlendirir cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır.Antiseptik özelliği sayesinde yüz ve vücut derisindeki sivilce tahriş egzama mantar sedef pişik isilik alerji gibi cilt rahatsızlıklarında kanıtlanmış yararları vardır.Saç dökülmesi kepek ve baş derisindeki sivilcelerin giderilmesinde kullanabilirsiniz.